Радио Милева
„тепачка“

Анастасија и Вељко Ражнатовиќ се скараа како никогаш досега, а паднаа и закани (фото)

Анастасија и Вељко Ражнатовиќ се скараа како никогаш досега, а паднаа и закани (фото)

Секој кој добро го познава животот на Цеца Ражнатовиќ е свесен за љубовта и почитта што нејзините наследници ја имаат еден кон друг. Во своите презентации пред јавноста, естрадната уметница честопати можеше да спомне дека нејзиното првороденче е многу заштитнички настроено кон неговата помлада сестра, но многу често, намерно, може да ја налути, што потоа води до конфликт, што не трае долго. Кавгата на Анастасија и Вељко Ражнатовиќ во детството била нормална работа, неколку пати во текот на денот знаеле да се скараат и да се помират, денес кога и двајцата се пораснати и во брак речиси и да не се случува.

Напротив, младата пејачка и боксерот си се голема поддршка, потпора и рамо за плачење.

Го знаат секој гест, очекувања, реакции, затоа најдобро се смируваат и развеселуваат.

Потребата од близината на Вељко е една од причините поради која музичката ѕвезда во подем реши да отпатува за Белград само неколку дена по нејзината венчавка со Немања Гудељ.

Анастасија се труди што повеќе време да поминува со својот брат и неговите синови Жељко и Крстан, кои секој ден се се послатки и поинтересни.

Кога е во Белград сака да ги посетува пријателите, но и да разговара со мајка и, тетка и снаа на кафе, со кои покрај сериозните животни совети споделува и совети за убавина.

Анастасија многу се грижи за својата убавина. Откако беше бремена моментално е на диета, а судејќи по смешното видео кое се појави на профилот на Вељко, таа редовно практикува и јога.

Наследникот на Цеса се обидел да ја испровоцира нејзината сестра и да ја збуни за време на вежбата, а кога не успеал во тоа, ја турнал, што резултирало со пад и обид на Анастасија да стигне до нејзиниот брат и да го удри.

Симпатичната тепачка на Анастасија и Вељко Ражнатовиќ донесе смеа кај следбениците, што уште еднаш ја потврди блискоста на сестрата и братот.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева