Радио Милева
не се гледа во таа столица

Анабела откри зошто не би прифатила да биде дел од „Ѕвездите на Гранд“: „Би се плашила од сите во жирито“

Анабела откри зошто не би прифатила да биде дел од „Ѕвездите на Гранд“: „Би се плашила од сите во жирито“

Пејачката Анабела Атијас која повеќе од две децении е на музичката сцена вели дека денес не би имала храброст повторно да гради кариера од почеток, како и тоа дека не би прифатила да биде дел од жирито во „Ѕвездите на Гранд“.

„Не би се осудила, ќе имам трема. Би се плашила од сите во жирито. Генерално, мислам дека е тешко во овие години. Во овие години тешко е да се поднесе критика. Разлика е во тоа што младите луѓе имаат особина колку повеќе ги критикуваш, толку се подобри, а кај мене тоа сега поразлично функционира“, објасни пејачката и откри од која пејачка од жирито би се плашела, а со која би се дружила.

„Не би да издвојувам. Но, би се плашела од Ана Бекута. Од мала ја доживував како голема ѕвезда“, изјави Анабела во емисијата „Ѕвезде Гранда Специјал“.

Таа додаде дека најдобро би се согласувала со Марија Шерифовиќ.

Инаку, оваа година Јелена Карлеуша ги напушти „Ѕвездите на Гранд“, а на нејзино место дојде Цеца Ражнатовиќ.

фото: марко јовановиќ/инстаграм/анабела атијас/звезде гранда

Останати вести од Радио Милева