Радио Милева

Ана Бекута во паника: Мрка бил во болница каде што има 90 пациенти заразени со корона?

Ана Бекута во паника: Мрка бил во болница каде што има 90 пациенти заразени со корона?
фото: принтскрин/јутуб

Непосредно пред да започне пандемијата, Милутин Мркоњиќ претрпел инвазивен дијагностички метод на Институтот за кардиоваскуларни заболувања поради проблемите со срцето и крвните садови.

Потоа, Мрка редовно одел на контроли и се било во ред. Меѓутоа, неодамна беше објавено дека на истиот Институт има 90 пациенти и доктори заразени од корона, па Ана и Мрка се во паника.

фото: принтскрин/јутуб

Постои можност Мрка дека е заразен од короната, а тоа и Ана да е во опасност, пишува ало.рс

„Ана е поисплашена од Мрка. Тој е сигурен дека се чувствува добро и дека не е заразен“ вели извор и додава:

„Мрка беше на контрола неколку дена пред да биде објавено дека има корона на Институтот. Тој тврди дека нема никакви симпотоми и верува дека бил на контрола еден, два дена пред да се појави вирусот во болница. Кога јавија дека во болницата на Дедиње има 90 заразени, Бекута почна да плаше. Таа веднаш почна да се грижи за Мрка, тој е добро, но постои паника. Ана станува среде ноќ и проверува дали Мрка спие, дали има температура. Многу е загрижена“ вели изворот.

Останати вести од Радио Милева