Радио Милева
првата сопруга

Ана Севиќ проговори за свадбата и алиментацијата на Дарко Лазиќ – Така мора да биде, сакал или не (фото)

Ана Севиќ проговори за свадбата и алиментацијата на Дарко Лазиќ – Така мора да биде, сакал или не (фото)

Пејачката Ана Севиќ е првата сопруга на Дарко Лазиќ, а додека беа во среќен брак ја добија ќерката Лорена која сега живее со нејзината мајка. За тоа дека Дарко не плаќа алиментација на големо се шпекулираше и пишуваше во медиумите, а се почесто се зборува дека Лазиќ повторно ќе стапне на лудиот камен.

Додека Дарко неодамна ужива во врската со Катарина, девојката со која беше во врска пред тринаесет години и со која рече дека со неа ги изневерувал сите поранешни, Ана се премажила и станала мајка по трет пат, а ужива во среќен и луксузен живот со сопругот Данијел Недељковиќ.

Таа се појавила на настан во Белград и открила дека никогаш нема да ја спречи ќерка си да оди на свадбата на нејзиниот татко, а проговори и за алиментацијата.

„Никогаш не би ја спречила ќерка ми да оди на свадба на татко и, а што се однесува до алиментацијата ништо не решивме, туку судот донесе одлука, па сега тој сака или не треба уредно да плати. “, изјави Ана Севиќ.

Од друга страна, Дарко Лазиќ не се дели од Катарина за која се шпекулира дека е бремена.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Ата Имаџес

Останати вести од Радио Милева