Радио Милева
не така розови денови

Ана Николиќ во болница: Пејачката со последната објава на Инстаграм ги загрижи фановите кои и испратија силна поддршка (фото)

Ана Николиќ во болница: Пејачката со последната објава на Инстаграм ги загрижи фановите кои и испратија силна поддршка (фото)

Пејачката Ана Николиќ важи за миленичка на публиката поради искреноста, чистото срце и непосредноста со која со години плени на српската естрада, а овој пат со својата фотографија предизвика лавина коментари.

Имено, популарната бринета ги известила своите фанови на социјалната мрежа Инстаграм дека е во болница.

Сите кои ја сакаат пејачката испратија низа позитивни коментари, а емотивната фотографија и песна на Здравко Чолиќ „Као моја мати“ ги разнежни сите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial)

Ана Николиќ сподели фотографија на која во раце ја држи ќерката Тара, на која се гледа дека пејачката е загрижена за здравјето на својата наследничка.

– Тоа е љубов! Го чекаме шишето и нашиот лекар – напишала накратко пејачката.

Веруваме дека на малата Тара се’ ќе и пројде многу брзо, а мама ќе се пофали со убава вест.

фото:Инстаграм/Ана Николиќ

Останати вести од Радио Милева