Радио Милева
мамина убавица

Aна Николиќ по 4 години првпат го покажа лицето на ќерката која ја доби со Раста (фото)

Aна Николиќ по 4 години првпат го покажа лицето на ќерката која ја доби со Раста (фото)

Пејачката Ана Николиќ од бракот со Стефан Ѓуришиќ Раста ја доби ќерката Тара.

Иако, пејачката на социјалните мрежи често објавува фотографии со наследничката досега ниту еднаш не го покажа нејзиното лице.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial)

Меѓутоа, Тара, вчера на (03.08.2021) наполни четири години. Токму по тој повод, Николиќ за првпат го покажа лицето на нејзината наследничка, а во описот напиша емотивна порака.

„Ќе бидам твоја поддршка и столб кога се распаѓам на илјади делови. Ќе бидам се што може и што не може, што не треба и не треба, и меч и штит, и небо и ѕид. Ќе ти бидам се што никој мене не ми беше. Да те кренам кога ќе паднеш. Те сака мама. Среќен роденден моја безусловна љубов. Тара“ напиша гордата мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial)

За претходниот роденден, Тара од своите родители за подарок доби коњ, а какви подароци ќе добие оваа година останува да видиме.

фото: инстаграм

Останати вести од Радио Милева