Радио Милева
„не знам да одговорам на тоа прашање“

Ана Николиќ имаше брутален одговор на прашањето на новинарите за Раста: „Ти да не си некој сосед од селото, па те интеренсира тоа“

Ана Николиќ имаше брутален одговор на прашањето на новинарите за Раста: „Ти да не си некој сосед од селото, па те интеренсира тоа“

Пејачката Ана Николиќ во последно време е во центарот на вниманието на медиумите поради пишувањата за нејзиниот љубовен живот и шпекулациите дека е во врска со оженет маж.

Меѓутоа, музичката ѕвезда е таинствена под тоа прашање.

„За жал, не сум заљубена, но би сакала да сум. Ќе знаете кога ќе бидам заљубена, јас тоа не го кријам“, вели Ана и открива дали планира да ја менува професијата.

„За неколку години се гледам како продуцент зад камери. Никогаш и не бев некој кој трпи  се за да го има во кадар освен кога имам причина, нова песна или нов албум“, вели пејачката.

На прашањето дали ќе се појави во мултимедијалниот проект на нејзиниот бивши сопруг Стефан Ѓуришиќ Раста, таа вели:

„Јас сум негова муза и инспирација“, вели Ана, а на прашањето дали и по разводот знае да се скара со Стефан Ѓуришиќ Раста, таа одговори:

Дали си ти некоја сосетка од Доњи Мутница па да те интеренсира тоа, јас не знам да одговорам на тоа прашање“, вели Ана.

Инаку, Ана и Раста од бракот ја имаат ќерката Тара.

 

 

Останати вести од Радио Милева