Радио Милева
љубов или пари

Ана Николиќ повторно го провоцира Раста: Една објава беше сосема јасна каква порака му прати… (фото)

Ана Николиќ повторно го провоцира Раста: Една објава беше сосема јасна каква порака му прати… (фото)
фото:ана николиќ/инстаграм

Ана Николиќ е во лоши односи со поранешниот сопруг Стефан Ѓуриќ Раста, а нејзината нова објава на Инстаграм ги шокираше сите.

Имено, таа ја цитираше починатата писателка Исидора Бјелица, која за бракот го кажа следново:

-Ако како мене се омажиш за љубов, а не за пари, страшно ќе се за*беш, бидејќи љубовта меѓу маж и жена е само илузија во нашата глава, а кога таа илузија ќе исчезне, кога ќе го откриеш неговото вистинско лице, ако ти останат два милиони, ќе си создадеш нова илузија…не рак… Те сака мамa! – пишува таа во објавата која ја сподели.

Ана потенцираше дека веројатно се спасила на време од она што ја инспирирало покојната авторката, но кристално јасно  стои до тезата од Бјелица во одност на љубовта и парите.

фото: Инстаграм принтскрин/ Ана Николиќ

Останати вести од Радио Милева