Радио Милева
естрадна војна

Ана Николиќ му ја платила песната ама не ја снимила, авторот Цоби и ја препродал на Каја Остојиќ: „Не може тоа така… ‘Директоре’ (ВИДЕО)

Ана Николиќ му ја платила песната ама не ја снимила, авторот Цоби и ја препродал на Каја Остојиќ: „Не може тоа така… ‘Директоре’ (ВИДЕО)

Ана Николиќ чесно го победи Слободан Вељковиќ Цоби! Пејачката е револтирана бидејќи тврди дека му платила на раперот за песната „Директоре“,  која наместо кај неа завршила кај нејзината колешка Катарина Остојиќ Каја, која неодамна и ја објави.

Како што претходно пишуваа медиумите, во игра за оваа песна беше и Наташа Беквалац, која го отпеа демото уште во 2019 година, но не ја сними. Тогаш Ана се заинтересирала за таа песна и му дала пари на авторот, но на крајот излезе дека песната ја снимила Каја.

Ана рече дека и не ѝ е јасно како песната што ја купила завршила кај Остојиќ.

– Едно е вистина. Никогаш не предизвикувам никого освен ако не ме предизвикаат. Го пуштив Цоби една година затоа што имаше семејна трагедија и тоа го разбрав. Разбрав затоа што беше многу приврзан за родителите.

Му се јавив неколку пати, но тој не ми одговори – изјави Ана за српски Курир и додаде:

– Ја купив песната „Директори“. Тоа не беше само аванс, туку беше платена целосно. Пеѓа (еден од соработниците) ме одведе да ја слушнам таа песна. Му се јавив на брат ми Марко, кој ми ја купи песната. Сакавме да ја снимиме, но на крајот се откажавме. Но, тоа не значи дека некој друг може да ја земе песната која е веќе платена? Тоа не функционира така. Но сепак и благодарам на Каја што ме спаси од антихитот „Директоре“ – изјави Ана.

Фото: Инстаграм принтскрин/ana_nikolic_fan

Останати вести од Радио Милева