Радио Милева
лоши односи

Ана Николиќ една година не ја посетила мајка си, а ова е последното нешто што и го кажала (фото) 

Ана Николиќ една година не ја посетила мајка си, а ова е последното нешто што и го кажала (фото) 

Поп-пејачката Ана Николиќ често е мета на критики за своето однесување во јавноста, а многумина тоа го препишуваат на алкохолот. И покрај тоа што прави шеги на себе, не престануваат коментарите дека „треба да се доведе во ред“.

Имено, таа неодамна се најде во центарот на скандал поради големите кратери и рани на челото кои вешто ги сокрила, а сите обожаватели беа крајно загрижени за глетката што ја видеа.

Сепак, новинарските екипи го посетија градот во кој живее мајката на пејачката, а еден сосед истакна дека наводно не се во најдобри односи. Иако Ана сега е добро, дури и настапува, некои работи, како што пишува Курир.рс не се сменети.

Се пишуваше дека двете во неколку наврати се судриле поради проблемите со пиењето на пејачката, а еднаш ситуацијата наводно ескалирала до тој степен што Ана дури и ја исфрлила мајка си од станот,а потоа ја обвини мајка си за нејзината лоша здравствена состојба.

Па така, еден од соседите кој работи во блискиот салон за убавина до куќата на нејзината мајка истакнал дека сите во крајот знаат дека не се во најдобри односи и дека повеќе од една година не ја виделе Ана во соседството кај нејзината мајка.

Да потсетиме, Ана неодамна истакна дека нејзината мајка, чие име своевремено го истетовирала на телото, е виновна за раните на лицето кои ја згрозија јавноста.

– Не сакам да лежам во кожните одделенија и луѓето да велат дека имам психијатриска болест и дека ми треба психијатар. Тоа се моите дијагнози. Откако мајка ми ме однесе на лекар, таа е страшно загрижена за мене. Дали си ужасно загрижена за мене? Погледнете како изгледам поради тебе, ти ме однесете на лекар! Патот до пеколот е поплочен со добри намери – бесно тогаш и кажала Ана.

Фото: Принтскрин/Курир.рс.

Останати вести од Радио Милева