Радио Милева
„Мојот пораз“

Ана Николиќ без влакна на јазикот за односот со Раста, а ги спомена и неговите родители

Ана Николиќ без влакна на јазикот за односот со Раста, а ги спомена и неговите родители

Бракот на Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста одамна заврши, но не и недоразбирањата меѓу поранешните сопружници. За време на гостувањето во емисијата „Уна, дуе, тре“ што се емитува на ТВ УНА, контроверзната пејачка се осврна на комплицираните семејни односи.

‒ Воопшто не се каам, а од него зависи како ќе ни се одвива врската, бидејќи имаме ќерка. Тој е маж – рече меѓу другото Ана.

На прашањето дали има шанси за помирување, таа во свој стил рече:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial)

‒ Не, никогаш повеќе. Кога ќе наполните пиштол на некого и ќе му недостигате, тогаш повторно ќе промаши. Колку пати треба да го наполнам вашиот шаржер? Кога пукаат во моето срце нека пукаат тие што знаат, поздрав за Цеца.

‒ Не сум злобна, не можам да мислам лошо за никого. Секој коментар ќе биде одговорен. Сите, не само Раста. Тоа е мојот пораз, кога некој ќе успее да те испровоцира јавно да реагираш и да кажеш нешто што треба да остане во кругот на семејството. Тоа е мојот пораз, мојата слабост, вели Ана.

Ана откри и дека и покрај се’, никогаш не би ја разделила ќерката од татко и дека е благодарна што и родителите на Ѓуриќ учествуваат во детството на Тара.

фото:Инстаграм/Ана Николиќ

Останати вести од Радио Милева