Радио Милева
папарацо

Ана Кораќ во шестиот месец од бременоста се обидува да го сокрие стомакот – еве кој и прави друштво (фото)

Ана Кораќ во шестиот месец од бременоста се обидува да го сокрие стомакот – еве кој и прави друштво (фото)

Поранешната учесничка на „Задруга“ Ана Кориќ ретко се појавува во јавноста бидејќи е бремена. Кораќ сега е фатена во Белград како со пријателката вози скап џип, па застанува во трговски центар.

Ана носеше се широко, па трудничкиот стомак не се гледаше добро, но сепак изгледа пополно од порано. Во рака го држела својот миленик од кој не се дели, а како што е наведено, Кораќ е во шестиот месец.

Имено, друштво и прави  атрактивната русокоса која е актерката и модел Елена Достиќ, а исто како на видеото од споменатата емисија, оваа пријателка на Ана изгледа повеќе од предизвикувачки на социјалните мрежи.


Да потсетиме, Кораќ на Инстаграм објави дека се повлекува од социјалните мрежи за да може во мир да ги помине трудничките денови.

– Пријатели, би сакала да ја искористам оваа прилика да ве информирам дека ќе се повлечам од Инстаграм и медиумите до понатамошно известување бидејќи сакам да ја поминам бременоста во мир. Сакам да се посветам на моето бебе што е можно повеќе. Ве молам разберете ме. Ви благодарам што сте со мене од самиот почеток. Ве бакнувам и ве сакам – изјави неодамна Ана Кориќ на Инстаграм.

Фото:Принтскрин/Папарацо лов

Останати вести од Радио Милева