Радио Милева
се за убавина

Ана Кораќ потрошила преку 23 000 евра за естетски корекции, а вака изгледаше пред пластичните операции

Ана Кораќ потрошила преку 23 000 евра за естетски корекции, а вака изгледаше пред пластичните операции

Старлетата Ана Кораќ имала многу естетски корекции, а доказ за тоа се нејзините фотографии од младоста.

Таа не крие дека направила естетски корекции и операции, па дури и е заштитно лице на една турска пластична хирургија.

Како што откри турскиот хирург во една објава на „Инстаграм“, старлетата направила мини лифтинг на лицето, усни, подигнување на горната усна, операција на носот и конечно ревизија на носот.

Кораќ исто така ставила силикони, а за истите платила 3 500 евра. Носот го оперираше неколку пати, а тоа ја чинеше околу 7 000 евра, корекција на усните – 250 евра, ги пумпала јаболчниците – 200 евра, корекција на очите – 800 евра, го оперирала и задникот во Турција и за тоа платела 5 000 евра, па вкупно за  пластичните операции платила 23 750 евра.

фото: Инстаграм/ана кораќ/фејсбук

Останати вести од Радио Милева