Радио Милева
се трансформира

„Ана е прекрасна, додека не се налути“: Раџен откри детали за поранешната сопруга (фото)

„Ана е прекрасна, додека не се налути“: Раџен откри детали за поранешната сопруга (фото)

Осврнувајќи се на неговите почетоци, кариерата воопшто, а потоа и на драмата со неговата девојка Милица Ристиќ, за која извесно време се пишуваше речиси секој ден, Никола Раѓен гостувајќи во една емисија се потсети и на бракот со пејачката Ана Кокиќ.

По десет години, парот решил да стави крај на нивната приказна.

Заедно добија две ќерки Теу и Нина, а исто така останале во добри односи, тврди спортистот, пред се поради нивните деца.

“Ана е жена, мајка и царица. Таа е многу благородна жена, голем работник. Се што правеше, правеше сама. Има прекрасен карактер, додека не ја налутиш. Кога ќе ја налутиш, таа се трансформира“, откри тој во „Контрашоу“, па продолжи за тоа како реагирал кога првпат ја видел нервозна.

„Бев изненаден, но позитивно. Тоа кај неа трае многу кратко, нагласи тој.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Курир ТВ

Останати вести од Радио Милева