Радио Милева
тежок период

„Ана е многу лошо по смртта на Мрка“: Лепа Лукиќ откри како се чувствува Ана по големата загуба

„Ана е многу лошо по смртта на Мрка“: Лепа Лукиќ откри како се чувствува Ана по големата загуба

„Ана е многу лошо по смртта на Мрка“: Лепа Лукиќ откри како се чувствува Ана по загубата

Пејачката Ана Бекута се повлече по смртта на нејзиниот партнер Милутин Мрка Мркоњиќ.

Имено, Ана прво издаде соопштение со кое изјави дека се повлекува од јавност и дека ги откажува сите интервјуа и настапи во декември. Потоа, таа изјави дека сепак ќе настапува за Нова година. Меѓутоа, пејачката не се појавува во јавност.

Нејзината колешка Лепа Лукиќ тврди дека Ана е многу лошо по смртта на Мрка.

-Слушам дека е многу лошо по смртта на Мрка. И се јавив да изразам сочувство и да и кажам дека нема да можам да дојдам на комеморацијата и на погребот, да стојам меѓу многу луѓе. Ја замолив да ме разбере и таа тогаш ми кажа – уживај, немој да доаѓаш во гужва.

На прашањето дали е Ана лошо, пејачката вели:

– Слушнав дека е многу тажна и дека се повлече од јавноста, дека повеќе не снима емисии во Звездите на Гранд. Иако ако пее за Нова година како што се кажува и најавува, тогаш не е целосно повлечена, туку сега мора сама да се бори.

Засега, не е познато дали Ана ќе остане во жирито на „Ѕвездите на Гранд“.

фото: Марко Јовановиќ/Никола Томиќ/инстаграм/лепа лукуќ/ана бекута

Останати вести од Радио Милева