Радио Милева
ослабена

Ана Бекута се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ по смртта на Мрка: „Тажна сум“

Ана Бекута се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ по смртта на Мрка: „Тажна сум“

Ана Бекута за првпат се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ по смртта на нејзиниот партнер Милутин Мрка Мркоњиќ.

Таа се појавила во црно и се трудила да биде расположена, но не сакала да одговори на паршањето за Мрка.

Пејачката била облечена во црно, а многумина коментираат дека видно ослабела по смртта на партнерот.

На прашањето како е, Бекута одговорила:

„Тажно, но нема за тоа да зборувам пред камери“, изјави пејачката и влезе во студиото.

За потсетување, по смртта на Мрка, Ана се повлече од јавност. Имено, таа ги откажа сите настапи и емисии во декември, а повторно се врати на сцената за дочекот на Нова година.

фото: ата имагес

Останати вести од Радио Милева