Радио Милева
скапи играчки

Американскиот боксер се пофали со новите “играчки” – по една за секој ден

Американскиот боксер се пофали со новите “играчки” – по една за секој ден

Поранешниот американски боксер, Флојд Мејведер обожава да го покажува своето богатство кое го сткекнувал со години, а сега се пофали со седумте нови луксузни автомобили.

Мејведер своите нови “играчки” ги сподели со своите следбеници на Инстаграм, каде во описот на видеото напишал: “Седум играчки за секој ден во седмицата”.

Помеѓу скапоцените автомобили можеа да се препознаат два Ролс Ројс, Ламборџини, Ферари, Ренџ Ровер, Бентли и Мејбек.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather)

Американецот отсекогаш делувал како да е опседнат со пари, поради што го носи тој надимаК “Filthy Rich”, кој во текот на својата блескава кариера останал непоразен во 50 борби.

Неговото богатство се проценува на повеќе од 1,2 милијарди долари.

Останати вести од Радио Милева