Радио Милева

Алка Вуица на 58 години покажа како изгледа во бикини, а потоа се соблече и гола (фото)

Алка Вуица на 58 години покажа како изгледа во бикини, а потоа се соблече и гола (фото)
фото:алка вуица/инсатграм

Пејачката Алка Вуица беше многу популарен пред околу дваесетина години.

Песните, „Лажи, лажи, лажи ме“,  „Варалица“ или „Професионалка“, честопати се вртеа на радиостаниците, а последниве години таа ретко се појавува во медиумите.

Малкумина денес се сеќаваат на Алка Вуица. Таа привлече најголемо внимание кога едно време се забавуваше со популарниот хрватски фудбалер Игор Штимац, кој тогаш беше во брак со Сузана Шуниќ, Мис на Југославија во 1988 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alka Vuica (@alka.vuica) on


Неодамна, таа повторно го привлече вниманието велејќи дека и недостасува Југославија како целина, но и дека во младоста експериментирала со истиот пол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alka Vuica (@alka.vuica) on

Денес, пејачката изгледа сосема поинаку , па не ни потсетува на онаа Алка од некогаш.
Погледнете како изгледа Алка Вуица во бикини на 58-годишна возраст.

Останати вести од Радио Милева