Радио Милева
едноставно и модерно

Алесандра Амброзио во лежерно издание: Овие парчиња сигурно веќе ги имате во ормарот!

Алесандра Амброзио во лежерно издание: Овие парчиња сигурно веќе ги имате во ормарот!

Папараците ја фотографираа манекенката Александра Амбросио во целосно опуштена верзија, додека шеташе по улиците на Лос Анџелес.

Таа ни даде одлична идеја за секојдневен, секојдневен стајлинг. Овие или слични парчиња веројатно веќе ги имате во вашата гардероба, па лесно ќе можете да ја ископирате оваа модна комбинација.

Таа избра бели „искинати“ фармерки, кои се апсолутен хит ова лето. Маичката и сандалите на спортистот со помали потпетици совршено се вклопуваат. Од додатоците, таа имаше само шамија во светло портокалова боја која совршено го надополни стајлингот и му даде интересна нота.

Дали ви се допаѓа оваа модна комбинација?

Останати вести од Радио Милева