Радио Милева

Александра Пријовиќ се соблече на Тајланд, па покажа како изгледа неполна година по породувањето

Александра Пријовиќ се соблече на Тајланд, па покажа како изгледа неполна година по породувањето
фото: Принтскрин/инстаграм/александрапријовиќ

Српската пејачка Александра Пријовиќ зимските денови ги поминува во потоплите краеви.

Имено, пејачката заедно со семејството, односно со синот Александар, мајката Борка, како и семејството Живојиновиќ традициоалано како и секоја година во јануари уживаат на егозтична дестинација.

Прво, тие го посетија Дубаи каде што ужива и ги полнеа батериите, а по неколку дена од таму се упатија на Тајланд.

фото: Принтскрин/инстаграм/александрапријовиќ

Пријовиќ на социјалните мрежи објави неколку фотографии од егзотична плажа и покажа како се релаксира надвор од обврските.

Имено, таа во минијатурно бикини го покажа своето згодно тело и покажа како изгледа неполна година по породувањето.

фото: Принтскрин/инстаграм/александрапријовиќ

 

фото: Принтскрин/инстаграм/александрапријовиќ

Многумина може да и завидат на одличната фигура, а пејчаката за фотографиите доби повеќе од 30 000 лајкови.

За потсетување, во март претходната година, Пријовиќ и Филип Живојиновиќ станаа родители на нивниот прв син Александар.

Останати вести од Радио Милева