Радио Милева
за се' има прв пат...

Александра Пријовиќ покажа на што сега е посветена: „Прв пат во животот правам вакво нешто, ама морам…“! (ФОТО)

Александра Пријовиќ покажа на што сега е посветена: „Прв пат во животот правам вакво нешто, ама морам…“! (ФОТО)

Александра Пријовиќ по раѓањето на синот Александар, реши полека да и се врати на кариерата, настапите, снимањата…, па за прв пат во својот живот мора да направи една работа.

Имено, пејачката почна да учи  да танцува, за подобро да ги совлада кореографиите за точките што ги подготвува за настапите и снимањето на новите спотови.

„Ми се чини дека не се снаоѓам баш најдобро, но се трудам и се обидувам. Ова е прв пат да го правам ова. Никогаш порано не сум танцувала“ – изјавила Александар, додавајќи дека сакала да направи нешто што таа досега не го сторила и со тоа да ја изненади својата публика. Ако… за се’ има прв пат!

Александра Пројавиќ им се враќа на настапите за месец и пол дена, но не затоа што и недостасуваат пеењето и дружењето со публиката, туку, како што неодамна изјави,  поради ратата на кредитот која изнесува 6.500 евра месечно.

„Досега, поголемиот дел од ратите ги плаќал Филип, но неговиот бизнис со ресторанот веќе не може да ги покрие сите трошоци. Затоа Александра одлучила да им се врати на настапите, иако е породена пред само два и пол месеци“ – вели извор близок до семејството Живовиновиќ.

Останати вести од Радио Милева