Радио Милева
уметност на заведувањето...

Александра Накова одново топлес: Таа влажна од морските бранови што ја заплискуваат, следбениците со „влажни погледи“ што од нејзините разголени пози не ги одлепуваат! (ФОТО)

Александра Накова одново топлес: Таа влажна од морските бранови што ја заплискуваат, следбениците со „влажни погледи“ што од нејзините разголени пози не ги одлепуваат! (ФОТО)

За македонскиот модел Александра Накова слободно може да се каже дека е своевиден македонски секс симбол. Таа беше првата реалити ѕвезда која учествуваше во реалнотошоу „Преживеан“…

Беше меѓу првите Македонки кои разголени се фотографираа за македонското издание на магазинот „Плејбој“ …

Учестуваше во ТВ шоуто “ Танцот на ѕвездите“… Во меѓувреме направи неколку радикални естетски трансформации и животни пресврти.

Се омажи, па набргу потоа се разведе, а од кусиот брак ја има малата ќеркичка која физички по својата убавина е копија на мама. Иако убавата гевгеличанка неодамна отвори и бутик за висока мода во родната Гевгелија, своите следбеници на социјалните мрежи не престанува редовно да ги чести со скокотливи фотографии, на кои ја споделува својата убавина.

Ако веќе она што е убаво треба да се покаже, главните адути на расната гевгелиска убавица секако се нејзиното извајано тело, долгите нозе и  бујните облини. И однапред и одзади, совршено облата задница и големите силиконски гради.

Затоа Накова речиси по правило позира разголена, со што постојано умее да ја разбранува љубопитноста на нејзините следбеници на социјалните мрежи.

Летото е најзгодната прилика да се покаже сиот свој телесен раскош, па затоа нодамна расната убавица отиде и чекор подалеку, па позираше топлес…

Легната на песокот на плажа, во поза која заведува, полна и со романтика и еротика, снимена во црно- бела техника, како сирена на брегот.

На прв поглед делува како Накова да е сосема гола иако не сме далеку од вистината, но сепак расната убавица на себе го носи долниот дел од бикинито. Горе Александра – топлес, гола и влажна, прекриена со зрна песок залепени по мокрото тело како прииродна прекривка што ја покрива, а голите гради затскриени со долгите прамени коса, префрлени преку  брадавиците на убавицата.

Тогаш со само една фотографија ја разбранува машката фантазија, а сега на истата и додаде уште една, од истиот серијал. На неа Накова, овој пат во топлес селфи, седната на песокот крај брегот, во заносна поза, со голи гради, само малку прекриени со долгите прамени коса преку брадавиците, одново ги фасцинира Инстаграм следбениците.

Гевгелиската убавица влажна од морските бранови што ја заплискуваат, а нејзините Инстаграм следбеници со „влажни погледи“ што од нејзините разголени пози не ги одлепуваат!  Убав пример како еротската „уметност на фотографирањето“ се претвора во „уметност на заведувањето“!

Се разбира мечатањето не е забрането, ниту пак е грев, особено ако имате ваква разголена убавина на која погледот „ќе ви се закова“, каква што е Александра Накова!

Фото: Фејсбук и Инстаграм принтскрин/nakovaaleksandra__official

Останати вести од Радио Милева