Радио Милева
без влакна на јазикот

Александра Младеновиќ на поранешното момче брутално му порача: Што е можно подалеку од мене, со Исак Шабановиќ не сакам ништо! ( фото)

Александра Младеновиќ на поранешното момче брутално му порача: Што е можно подалеку од мене, со Исак Шабановиќ не сакам ништо!  ( фото)

Летово беше многу напорно за Александра Младеновиќ, толку напорно што не ни знае во кој град се буди и каде ќе оди понатаму.

Дали Александра Младеновиќ веќе се навикна на ваквото летно темпо, бидејќи веќе сме во средината на август и како реагира на сите медиумски наслови поврзани со нејзиното име, изјави Александра Младеновиќ во емисијата „Пулс Србија“.

– Едноставно ми е убаво што сум самa и што сум слободнa. Не сум имала добро искуство во блиското минато. Се трудам да поминувам што повеќе време со семејството и пријателите – рече Александра Младеновиќ и додаде:

– Не сум расположенa да зборувам за тоа претходно искуство. Јас лично кажав дека не сакам контакт со Исак Шабановиќ и стојам зад тоа. Му посакувам се најдобро во животот и што подалеку од мене. Не сакам да ја отворам таа тема, веројатно сфаќате дека ме повреди штом го кажувам ова – изјави Александра Младеновиќ за телевизија Курир.

Младеновиќ најави дека следната недела планира одмор, на некоја далечна дестинација но и дека многу и значи и е благодарна за подршката од пријателите.

 

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Александра Младеновиќ

Останати вести од Радио Милева