Радио Милева
заљубена

Александра Јанева ретко споделува приватни моменти, но сега „срце отвори“ и за првпат го покажа момчето (фото)

Александра Јанева ретко споделува приватни моменти, но сега „срце отвори“ и за првпат го покажа момчето (фото)

Младата и талентирана пејачка Александра Јанева важи за еден од подобрите и поквалитетни вокали на музичката сцена.

Без разлика дали ќе отпее своја песна, или пак ќе сними “кавер“ за некоја позната песна, таа дефинитивно има талент или дарба за пеење.

Во октомрви претходната година таа го издаде албумот „Отвори срце“, кои наиде на одличен фидбек кај македонската публика.

Јанева тогаш „отвори срце“ за музиката, но и дали за љубовта? Имено, на почетокот на пандемијата за македонските медиуми, изјави дека не е заљубена и дека нема момче.

Сепак, отогаш па досега изгледа дека работите се промениле, па пејачката го “отвори срцето“ и на љубовен план.

Иако, на својот „Инстаграм“ не споделува приватни моменти, овојпат таа реши да обзнани да е заљубена и за првпат го покажа момчето Иван Ангелов.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivan Angelov (@angelov11)

Пејачката објави неколку фотографии од неа и саканиот со кој позираат на зајдисонце, а во описот напиша „Бркајќи го зајдисонцето“.

Од друга страна пак и Иван на својот профил сподели неколку заеднички фотографии од летниот одмор со нашата пејачка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivan Angelov (@angelov11)

Kолку време парот е не знаеме, но она што е очигледно според фотографиите уживаат еден покрај друг во летните денови, а карантинот имал позитивно влијание врз пејачката, конечно „се врати сонцето“ во нејзиниот љубовен живот.

фото: инстаграм/александра јанева

Останати вести од Радио Милева