Промотер

Александра Јанева ја преработи „Perfect“ (ВИДЕО)

Александра Јанева ја преработи „Perfect“ (ВИДЕО)

Александра Јанева и „2BE го преработија светскиот хит „Perfect“ на Ед Ширан. Новото аудио и видео на поп-пејачката е музичка празнична честитка за нејзините фанови. Александра и нејзиниот бенд „2BE“, освен со видео ќе ја заокружат годината со многу новогодишно-божиќни настапи низ Македонија.

Инаку, ова е и првата македонска преработка на популарната балада која ги освои врвовите на сите светски музички топ-листи.  Како звучи оваа песна во изведба на Александра и нејзиниот бенд, а во аранжман на талентираниот Тино Стојановски од бендот „2ВЕ“, можете да слушнете во продолжение.

 

 

Останати вести од Промотер