Радио Милева
таа сака дедовци

Ал Пачино на 83 години чека дете со 54 години помлада од него (фото)

Ал Пачино на 83 години чека дете со 54 години помлада од него (фото)

Холивудски актер Ал Пачино на свои осумдесет и две години чека дете со својата избраничка Нура Алфала, која е во осмиот месец од бременоста.

Имено, парот го очекува своето прво заедничко дете, а оваа информација во вторникот ја потврди и претставникот на актерот, пренесува „TMZ“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Noor (@nooralfallah)

Родена од Беверли Хилс, Нура присуствуваше на Факултетот за филм и телевизија UCLA, а подоцна продолжи со кариера како продуцент.

Веста за бременоста доаѓа во истиот месец кога долгогодишниот колега на Пачино, Роберт де Ниро (79) го дочека седмото дете со девојката Тифани Чен.

53 години помладата партнерка на Пачино претходно беше романтично поврзана со иконата на Ролинг Стоунс, Мик Џегер и милијардерот Николас Бергруен. Таа беше видена со Клинт Иствуд (93) во 2019 година, но рече дека тие биле само семејни пријатели.

фото:Getty Images/Instagram

Останати вести од Радио Милева