Радио Милева
очевидец на трагедијата

Актерот Жарко Димоски сведок на сообраќајната несреќа која ја потресе Македонија: „Слушнав кpици кои нема да ги заборавам цел живот”

Актерот Жарко Димоски сведок на сообраќајната несреќа која ја потресе Македонија: „Слушнав кpици кои нема да ги заборавам цел живот”

Во сообраќајната несреќа која вчеравечер (20.01.2022) се случи на бул. Партизански одреди кај  трговскиот центар „Сити Мол“ во Скопје, во населбата Карпош, почина девојка која имала 24 години, а уште едно лице е тешко повредено и хоспитализирано.

Познатиот македонски актер, ТВ водител и пејач  Жарко Димоски бил случаен минувач и очевидец во моментот кога се случила страшната неcpеќа која ја потpece цела Македонија.

Тој се огласи и на својот профил на социјалните мрежи за тоа што го видел:

„Бев случаен сведок кога еден млад дечко ја констатира cмртта на девојката. СЛУШНАВ KPИЦИ ШТО НЕМА ДА ГИ ЗАБОРАВАМ ЦЕЛ ЖИВОТ – напиша актерот споделувајќи ја вестта.

-Улиците ни се како минcкo поле, pизик е да излезеш од дома, за жалење сме – додаде актерот и упати coчycтво кон семејствато, роднините и пријателите на жртвата.

 

извор:курир.мк

Останати вести од Радио Милева