Радио Милева
еднаш и никогаш пак

Актерката Цеца Бојковиќ направила естетски зафат на лицето, па горко се покајала

Актерката Цеца Бојковиќ направила естетски зафат на лицето, па горко се покајала
фото:фејсбук/светлана бојковиќ

Кариерата на Светлана Бојковиќ трае повеќе од пет децении, нејзиниот актерски опус е богат, а нејзината ризница со награди е раскошна.

Неуморната Цеца во декември го прослави својот 75 роденден, но сепак со истиот ентузијазам ужива во својата професија, како на театарската сцена, така и пред филмските и телевизиските камери.

Комплиментите за нејзиниот изглед не ја заобиколуваат истакнатата драмска уметница. На прашањето дали навечер си точи пијалок, се опушта или става маска на лицето, Цеца Бојковиќ одговори:

– Ова последното е најретко! (се смее) Користам добри креми и понекогаш одам во салон за ласерски третман и масажа. Не поднесувам игли и не сакам никакви корекции. Еднаш, една пријателка ме измами да ставам ботокс на челото, таа го прави тоа веќе дваесет години. Инаку многу го брчкам челото, но гледам дека ништо не се случува. Се пресеков. За среќа, поминува по неколку месеци. Ја гледам Никол Кидман, жената се самоуби од внатрешно искуство, а лицето и е како мумија, завршува Цеца.

фото:фејсбук/светлана бојковиќ

 

Останати вести од Радио Милева