Радио Милева
од врв до дно

Актерката се храни од контејнери: Беше позната по својата убавина, а сега е бездомник (фото)

Актерката се храни од контејнери: Беше позната по својата убавина, а сега е бездомник (фото)

Ѕвездата на „The Beach Guard“ и поранешна манекенка Лони Вилсон беше фотографирана од папараците вчера во Лос Анџелес. Таа сè уште живее како бездомник, бара храна во контејнерите и едвај преживува.

Лони навидум го живееше „совршениот живот“ во брак со актерот Џереми Џексон од „Bachelorette“ додека не доживеа брачен пекол.

Низ што поминала несреќната жена и како изгледал тој навидум совршен живот најдобро говори фактот што денес оваа 38-годишна жена живее на улица и се храни од контејнер.

По неуспешниот брак и горчливиот развод пред девет години, во кои се појавија обвинувања за злоупотреба на дрога и алкохол, кои таа ги негираше, заносната русокоса сега е практично непрепознатлива додека шета по улиците, пребарувајќи по канти за ѓубре за храна.

Најновите папарацо фотографии на една од најубавите жени на светот повторно го обиколија и го растажија светот. Имено, таа е фотографирана додека „копа“ во контејнери и го вози својот „улов“ во количка.

Лони Вилсон беше кралица на модните писти, популарноста и донесе богатство, милиони долари. Поранешниот модел на костими за капење и сопруга на ѕвездата на „Bachelorette“ Џереми Џексон важеше и за една од најатрактивните жени во светот. Популарноста и успехот беа заменети со зависност од дрога. Пред десет години, Лони се разведе од Џереми Џексон, со кој се омажи во 2012 година.

За нејзината состојба придонела загубата на работното место на клиниката за пластична хирургија каде што работела како асистент, накратко била вработена како агентка, но не земала плата.

фото:Profimedia/Facebook

Останати вести од Радио Милева