Радио Милева
приватен живот

Актерката долго ја премолчуваше нивната романса – овој познат актер беше најголемата љубов на Сека Саблиќ (фото)

Актерката долго ја премолчуваше нивната романса – овој познат актер беше најголемата љубов на Сека Саблиќ (фото)

Актерката Сека Саблиќ на 34 години го роди синот Стефан од брак со маж за кој никогаш не зборувала.

Сепак, тоа никого не изненадува со оглед на тоа што во својата богата долгогодишна кариера не сакала да зборува за својот љубовен живот. Поради оваа причина, малкумина знаат дека нејзиното прво момче бил познат актер.

Имено, станува збор за актерот Божидар Боле Стошиќ со кого глумеа во првата театарска претстава во „Бошко Буха“.

Сека Саблиќ е одлична и една од најдобрите актерки кај нас, но како што сама претпоставуваше тоа ја чинеше приватен живот.

-Нема мешање со глумата, таа бара се од тебе. Многупати не знаете за себе, се сомневате, сте вознемирени. Животот во двојка бара многу енергија, а треба да ја штедите за работа. Не велам дека не сум го сфатила семејството, имам син и внук, но никогаш не сум била во мирен граѓански брак. Можеби затоа останав сама затоа што веројатно ми припаѓа мене – изјави Сека Саблиќ во едно интервју.

Фото: Принтскрин/Петар Марковиќ/Рајко Ристиќ

Останати вести од Радио Милева