Живот и Стил

Ако рацете ви се суви, испукани и груби, еве рецепт кој ќе ви помогне!

Ако рацете ви се суви, испукани и груби, еве рецепт кој ќе ви помогне!

Рацете особено во зимскиот период се сушат и кожата пука, а тоа навистина зане да биде непријатно.

Направете маска од палента која делува како благ пилинг и ја хидрира кожата.

Измешајте 230 мл врела вода, 70 гр палента и 150 мл глицерин. Смесата нанесете ја на раце и после десетина минути измијте.

Веднаш ќе забележите резултати, вашите раце ќе бидат меки, а кожата хидрирана.

извор:готви.мк

Останати вести од Живот и Стил