Живот и Стил

Ако првото утринско кафе го пиете со оваа намирница, по 20 дена ќе имате неверојатни резултати!

Ако првото утринско кафе го пиете со оваа намирница, по 20 дена ќе имате неверојатни резултати!

Покрај тоа што има убав вкус, кокосовото масло има благотворно дејство на здравјето и изгледот: ја зајакнува косата, кожата е понежна и хидрирана, а може да Ви помогне и во процесот на слабеење.

Сè што треба да направите е секое утро во првото утринско кафе да додадете кокосово масло и да ги следите резултатите. Кокосовото масло има позитивни ефекти на здравјето, па снабдете се со органско кокосово масло кое нема да Ве чини многу.

Секое утро, во првото утринско кафе, без разлика дали е турско или обично кафе, ставете полна лажица кокосово масло. Ова нека биде замена на шеќерот и бидете сигурни дека секогаш ќе заборавите на него.

После една недела ќе забележите зголемена енергија, бидејќи маслото е богато со здрави масти кои ги согоруваат непотребните масти во организмот и нивното претварање во енергија. Без диети и напорни тренинзи можете да изгубите 2 сантиметри и веднаш ќе забележите дека имате помалку масти на стомакот, а исто така ќе имате и помал струк.

Кожата на лицето ќе Ви биде понежна и хидрирана, а ќе забележите дека за време на менструалниот циклус нема да имате толку многу болки.

Кокосовото масло ќе Ви помогне околу настинките и грипот, бидејќи маслото е богато со лауринска киселина која ги убива штетните вируси и бактерии.

Покрај тоа што можете да го пиете во кафето, два пати неделно можете да ставате облоги од кокосово масло на стомакот и бутовите. Кожата ќе биде хидрирана и понежна, а целулитот ќе Ви се намали. Бидете свесни дека овој процес мора да потрае, па бидете упорни.

извор:точка.мк