Радио Милева
разголена фотосесија

Ако на Емилија Розман не и оди во љубовта и оди во разголувањето: Македонската мисица со нова доза провокативни фотографии – „Доста е за денес?“

Ако на Емилија Розман не и оди во љубовта и оди во разголувањето: Македонската мисица со нова доза провокативни фотографии – „Доста е за денес?“

Македонската мисица, манекенка и модел Емилија Розман откако се вери со момче кое го познаваше само 24 часа, па по нецели две недели наместо свадба се случи раскинување на свршувачката, не само што е активна на социјалните мрежи, туку често знае да пошегува на своја сметка.

Така, често знае да објави некој комичен статус, па да се насмее сама на себе.

Емилија Розман се пошегува на својата сметка: „Ако некогаш ви е тешко, сетете се дека помина една година, а јас не се омажив“ – Вистина.мк (vistina.com.mk)

Розман e активна на социјалните мрежи каде знае да сподели по некоја фотографија и да ја разбуди машката фантазија.

Така беше и овојпат, кога на „Инстаграм стори“ објави неколку провокативни фотографии на кои нема да останете рамнодушни, посебно посилниот пол.

Таа прво објави фотографија на која позира во црно провидно боди застанета пред огледало…

Потоа провокативната фотосесија ја продолжи со селфи одблизу….

…Па во прв план влетаа нејзините природни бујни гради…

И за крај, госпоѓица „Розмантична“ уште еднаш позираше во секси комбинација од црна тантела и повторно пред огледало со провокативна доза во несекојдневна поза, а следбениците ги праша: „Доста е за денес?“

Епа, на Емилија и кога не и оди во љубовта, и оди да провоцира и кога импровизира.

Фото: Инстаграм принтскрин/Емилија Розман

Останати вести од Радио Милева