Радио Милева
Пофалби за сопругот

„Ако можете да простите, тогаш направете го тоа“: Лепа Брена откри семејни тајни и детали од односот со Боба

„Ако можете да простите, тогаш направете го тоа“: Лепа Брена откри семејни тајни и детали од односот со Боба

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се заедно повеќе од две децении, а и покрај сите неволји успеаја да го одржат семејството заедно и да ја сочуваат љубовта.

Пејачката често истакнува дека кога ќе се исклучат камерите и рефлекторите, таа е обична мајка и сопруга.

– Лепа Брена е некој што е два-три часа на концертот на Лепа Брена, а кога ќе заврши, одам дома, кај моите деца, кај мојот Боба, кај моето семејство и живееме нормален живот, бидејќи е многу важно да не ја внесете својата професија и титула дома. Со Боба успеавме да се разликуваме и да постигнеме кариери како млади луѓе, па нашата љубов и се’ што создадовме ни помогнаа да станеме стабилни и да го разликуваме она што медиумите го сакаат, а тоа се скандалите. Тие не се обожаватели на нормални и успешни луѓе како нас – изјавила Брена во Гранд магазинот и додала дека довербата е најважна во една врска:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

– Довербата е најважната категорија, а потоа ниту љубовта ниту интересите не можат да го одржат односот на деловните или животните партнери. Преживеаја сите оние кои успеале да ја сочуваат интимноста во бракот и врските и кои знаат да ја негуваат. Боба е многу внимателен, се грижи нашата врска секогаш да биде интересна, да не е монотона, многу е талентиран во животот и добар и квалитетен – вели таа, а потоа открива дали изневерувањето треба да се прости:

– Ако ти го уништи менталниот живот, тогаш не, а ако можеш да простиш тогаш прости. Не може секогаш да се каже збогум, има и такви кои претставуваат душевна болка – објаснила таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

– Човек кој сака суштински, без шминка, без вештачки трепки, кога си уморен, а тоа е вистински маж кој те сака, а јас имам токму таков маж – го пофали Брена својот сопруг.

фото:Инстаграм/Лепа брена/e stock

Останати вести од Радио Милева