Радио Милева
Мотивирачка порака

„Ако можам јас на 61 година, тогаш можат сите“: Лепа Брена ја откри тајната на добриот изглед

„Ако можам јас на 61 година, тогаш можат сите“: Лепа Брена ја откри тајната на добриот изглед

Лепа Брена открива како ja одржува витката линија и има затегнато тело во седмата деценија. Пејачката истакнува дека секој ден го прави истото – медитира!

Згодната Брена многу се грижи за својот изглед и здравје, па сега ги откри деталите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

– Пијам многу вода секој ден, медитирам и вежбам. Ако можам да бидам активна на 61 година, тогаш секој може. Кога патувам, се трудам да одам на плажа или базен и да пливам. Најважно е човекот да не го запоставува телото, треба да го движиме секој ден – изјави фолк ѕвездата за српски„Информер“ и додава дека внимава и на гласот:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

– Ние пејачите мора да внимаваме на гласот и да го негуваме. Не пушам затоа што ги уништува гласните жици. Понекогаш сакам да наздравувам со пријателите со чаша вино, и тоа е тоа, вели Брена со мотивирачка порака до сите за подобро здравје, дух и изглед.

фотот: Инстаграм/Лепа Брена

Останати вести од Радио Милева