Радио Милева
златна комбинација, секси видео и провокација...

Ако досега беше „македонската Северина“, отсега Марија Луиса Тодоровска е македонската Карлеуша (ФОТО)

Ако досега беше „македонската Северина“, отсега Марија Луиса Тодоровска е македонската Карлеуша (ФОТО)

Битолската фолкерка Марија Луиса Тодоровска станува се попозната и попопуларна иако нема речиси ниту една своја песна , ниту еден хит отпеано по кој ќе биде запаметена. Но затоа јавноста ја памети по многу други нешта, кои речиси секојдневно ја држат во фокусот на внимението.

Стана нашироко позната пред неколку години по домашното или  хотелското видео налик на она од јахтата на Северина, а многумина ја паметат и по нејзините слободни фотографии и секси фотосесии, како онаа перед една – две години за Нова Година.

Од неодамна, откако дојде од Битола да живее и пее во македонската престолнина, Марија Луиса станува се повеќе забележана и запаметена и по своите настапи по скопските ноќни клубови, локали и кафеани…

Провокативно облечена, со уште попровокативно однесување на настапите, особено кога ќе почне да танцува, па ќе „замеша“ со заоблениот задник и  заниша со колковите,  битолската секс бомба долго останува во мислите и сеќавањата на кафенската клиентела и публиката, која таа вечер дошла на забавата за да ужива, меѓудругото и во настапот на пејачката, која станува се’ попопуларна, иако своја песна нема!

Марија Луиса, исто или поточно, налик на Јелена Карлеуша, која е најекспонираната балканска поп-фолк дива, иако цели пет  години албум не издала. Ама затоа секој ден преку социјалните мрежи на јавноста и нуди нешто друго! Многу повозбудливо, поскокотливо и повпечатливо… Себе си… Во сите варијанти и изданија!

Слично на неа и наша Марија… А, можеби и пред неа. Ако не во друго, во облекувањето!

Имено, Карлеуша неодамна  сподели ланска ретро фотка кога во Белград му се израдува на снегот целата променета во златна гардероба, од глава до глуждови, од раменици до петици!

Марија Луиса деновиве сподели на своите Инстаграм приказни нешто од сопствената архива, видео во кое е облечена налик на белградска поп-фолк дива.

Нешто што е снимено многу порано, на еден нејзин настап, каде македонската фолкерка целата е облечена во златна комбинација. Марија налик на Карлеуша, а можеби и далеку пред неа…

И во имиџот и облекувањето, во провокацијата, а Бога ми и во јавниот увид во домашните секси видеа, нашата фолкерка, оваа битолската, во мног у нешта наликува на онаа,  белградската русокоса „мала од скандала“!

Фото: Инстаграм принтскрин/luisa.todorovska/karleusastar

 

Останати вести од Радио Милева