Радио Милева
да се знае која каква е

„Ајде удри, ти можеш“: Милица Павловиќ и Јелена Карлеуша се „поткачија“ јавно (фото)

„Ајде удри, ти можеш“: Милица Павловиќ и Јелена Карлеуша се „поткачија“ јавно (фото)

Дури и птиците на гранкие знаат дека Јелена Карлеуша и Милица Павловиќ се одлични пријателки. Двете најдоа заеднички јазик, енергиите им се поклопија, па се почесто можеме да ги гледаме заедно на јавни настани, а од ова прекрасно пријателство се роди и соработка.

Неодамна во светлината на денот блесна нивниот дует „Машала“, кој во рекордно време постигна голем успех, како и други песни од новите албуми на поп дивата „Алфа“ и „Омега“, кои таа ги објавува еден по друг по 11 години. .

Втората половина на август дефинитивно е во знакот на Карлеуша. Нови песни кои ги поместуваат границите , гламурозна роденденска прослава дизајнирана да го одбележи првиот албум „Алфа“, а потоа спектакуларна промоција на двата нејзини нови проекти на покривот на еден белградски трговски центар, кој собра многу пријатели, колеги и соработници.

Фотографиите кои се појавуваат на „Инстаграм“ профилот на Карла направија вистински бум на социјалните мрежи, каде дефинитивно се најкоментирана тема, но една привлече големо внимание, а причината е препирка меѓу двајца познати пријатели.

Имено, сега ни е јасно дека Јелена Карлеуша и Милица Павловиќ не се консултираат за заеднички објави на најпопуларната социјална платформа, а по фотографијата што ја објави од својата помладата колешка имаше за што да се жали и тоа јавно.

– Секогаш ме зезаш со слики без промашување. Ќе полудам со тебе. Луѓе, имате ли таква личност во ваша близина? -Милица со многу смајли напиша дека е незадоволна од споменатата фотографија, а Јелена не и должи ништо:

– Јас се занимавам со тебе повеќе од сите заедно! Никогаш задоволна и разгалена многу – беше почетокот на оваа пријателска дискусија која продолжи уште пожестоко.

– Сега погледнете што следи! – додаде Јелена, додека Милица, сфаќајќи дека е во безизлезна ситуација, искоментира: „Ајде УДРИ, ти можеш подобро“.

Дијалогот меѓу Јелена Карлеуша и Милица Павловиќ во нивниот препознатлив стил не можеше да помине незабележан, а освен што насмеа многу следбеници, покажа и колку е проѕирно, навистина искрено е ова пријателство.

фото:Instagram/ATA Images

Останати вести од Радио Милева