Радио Милева
русокоса трендсетерка или фотошопирана барбика?

Агнеса Органџиева ја отвори душата за разводот и тепачката: Не сум спонзоруша… ако бев во брак за пари, тој немаше да трае 18 години (ВИДЕО)

Агнеса Органџиева ја отвори душата за разводот и тепачката: Не сум спонзоруша… ако бев во брак за пари, тој немаше да трае 18 години (ВИДЕО)

Животот на скопјанката Агнеса Органџиева по само десет месеци е повторно на тапет.

На почетокот на годинава таа се најде на насловниците на таблоидите заради проблемите во бракот и разводот со сега веќе поранешниот сопруг Роберт. Обајцата јавно се препукуваа по социјални мрежи, ја вадеа „валканата облека“ од нивната интима, се навредуваа, омаловажуваа и понижуваа, а народоот тераше сеир на нивните брачни несогласувања и „непремостливи разлики“.

Поранешниот директор  на АЕК,  јавно раскажа дека неговата сопруга Агнеса решила да стави крај на нивниот брак затоа што „се оладила од него откако веќе не е директор“ и ја нарече фотошопирана барбика.

Агнеса пак,  реагираше на Фејсбук објавата на својот сопруг  велејќи дека во целата ситуација најголема жртва се децата, заради тоа што ќе читаат и слушаат невистини за нивната мајка.

Откако многумина го подзаборавија овој скандал,неодамна следуваше уште еден, најнов, во кој овој пат во главната улога беше само рускосата барбика.

Наводно Агнеса се степала со нејзина колешка на работното место. За тоа се наведуваа неколку причини од тепачка за маж, преку кадење темјан во канцеларијата, па се’ до женска љубомора.

Многу озборувања, многу (полу)вистини и невистини и премногу скандалозни чаршиски муабети засилени со коментари и секакви мислења на социјалните мрежи. Во естрадниот магазин од зад сцењната, Бекстејџ Агнеса си ја отвори душата, па одговори на сите прашања… На сето она за кое јавноста шпекулираше.

Која е всушност Агнеса, самата ви открива во продолжение на видеото што следува:

Останати вести од Радио Милева