Радио Милева
„продавачки на љубов“?

Афера „Бујановац“ во „Задруга 4“: Познатите српски старлети наводно за 200 евра задоволувале албански клиенти, а ги имало и во секс каталог? (ФОТО)

Афера „Бујановац“ во „Задруга 4“: Познатите српски старлети наводно за 200 евра задоволувале албански клиенти, а ги имало и во секс каталог? (ФОТО)

Поранешната учесничка во „Задруга 4“, Реа Анѓелковиќ тврди дека Сања Станковиќ, Милица Кемез, Маја Маринковиќ и Александра Николиќ работеле како „продавачки на љубов“ за газдите на албански кафулиња во Бујановац.

„Сања Станковиќ, Милица Кемез, Маја Маринковиќ и Александра Николиќ се девојки со лесен морал кои ја продаваа својата љубов на Албанците“, тврди Реа Анѓелковиќ! Оваа млада пејачка, која пред извесно време беше исфрлена од реалното шоу  „Задруга 4“, реши да ги разоткрие своите довчерашни цимерки и да ја изнесе нивната „валкана облека“ во јавноста.

Реа вели дека телефонот и е полн со преписки и фотографии кои докажуваат дека споменатите старлети се занимавале со најстариот занает.

„Милица, Алекс, Маја и Сања работеа како проститутки! Макроа им беа извесен Јашар, кој е сопственик на познато кафуле во Бујановац и Беким, сопственик на бензинската пумпа. Сите четири имаа тарифа од 200 евра и беа во секс каталогот“ – тврди Реа за српски Информер и продолжува со обвинувањата:

„Милица Кемез дури спиеше и со момчето на нејзината сестра Мирела! Тогаш нејзината сестра ја избрка од дома, па побегна во Швајцарија и се вработи како танчарка во кафулето на еден Албанец. Сепак, тоа беше само покритие за нејзината проституција. Цела вечер шета од маса на маса игртанцувајќи пред гостите, а потоа седнува со муштериите на пијачка и конечно спие со нив за 200 евра! Алекс го праеше истото, а сега таа глуми невина. Кој за што – ку*вата ​​за чест!“

Исфрлената учесничка од „Задруга 4“ тврди дека, за разлика од Кемез и Николиќ, Маја и Сања ординирале исклучиво во странство.

„Тие две не работеа во Бујановац, туку работеа во клубови по Швајцарија. За сето ова што го кажувам, имам цврсти докази и фотографии, кои ќе ги презентирам на суд доколку некоја од нив ме тужи“ – самоуверено тврди Анѓелковиќ.

Реа се надева дека ќе биде вратена во реалното шоу на ТВ Пинк во баражот, за да може таа лично да се справи со старлетите што ги именуваше.

„Би сакал повторно да влезам во  ‘Задруга 4’ и да ја покажам вистинската верзија на себе. Таму ме понижуваа и навредуваа секој ден, но повеќе нема да дозволам да ме плукаат ку*ветини“.

Прозваните старлети пак, тврдат дека биле ангажирани само како промотерки и хостеси на југот на Србија.

„Работев во Бујановац, но како промотор и ‘анимир-дама’. Морам да кажам дека Албанците кои таму држат кафулиња и кафеани беа прекрасни кон мене. Во кафеаните, мажите честопати ни плаќаа  пијалоци, а секоја девојка можеше да замине во кревет со нив ако сака, но јас никогаш не го сторив тоа“ – се бранеше Алекс Николиќ.

Останати вести од Радио Милева