Радио Милева
одбра да ја личи...

Аделина Тахири бираше, бираше… и конечно одбра! (ФОТО)

Аделина Тахири бираше, бираше… и конечно одбра! (ФОТО)

Поп пејачката Аделина Тахири е бремена! Откако неодамна згодната Албанка во приказните на својот Инстаграм профил за прв пат објави селфи фотографија на која  јасно се гледа нејзиниото трудничко стомаче, која ексклузивно ви ја презентиравме, сега таа тргна темелни во подготовки за своето прво мајчинство!

Имено, Аделина беше забележана во една од  продавниците на најголемиот скопски мол, како грижливо нешто бара и одбира. И ако до сега тоа воглавно беа бутиците за брендирана гардероба, чевли и чанти, парфимериите или дуќаните за накит, овој пат згодната пејачка беше во поинаква потрага… по реквизити!

Но, Аделина не купуваше ниту нов микрофон, ниту, некаков музички инструмент, туку избираше детски реквизити, односно детска опрема… Или поточно мајчински бебешки помагала, како што е детската количка или транспортерот за во автомобил.

Па, пејачката бираше, бираше и конечно изгледа дека одбра… Црна количка, со лиени бандажи… да и одговара на џипот… на „Поршето“ што го вози!

Останати вести од Радио Милева