Радио Милева
Оправдано спречен

Ацо Пејовиќ открива зошто не беше на свадбата на синот на Аца Лукас: „Некои работи пре(дни)чат“

Ацо Пејовиќ открива зошто не беше на свадбата на синот на Аца Лукас: „Некои работи пре(дни)чат“

Фолкерот Аца Лукас пред нешто повеќе од една недела го ожени со синот Лазар, но на свадбата не присуствуваше неговиот добар пријател Ацо Пејовиќ.

Пејовиќ сега откри дека здравствената состојба на неговиот татко е причината поради која не можел да дојде на свадбата на наследникот на Лукас.

-Не можев да стигнам на свадбата на синот на Лукас, бев кај татко ми кој беше малку болен, но ова се некои работи кои се поважни – изјави Ацо Пејовиќ во емисијата „Премиера – Викенд Специјал“.
Пејачот додаде дека тој ден се слушнал со Аца и му честитал нему и на неговиот син.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ACO PEJOVIC (@aco_pejovic)

– Секако, разговаравме тој ден, му посакав се најдобро на мојот брат, му честитав и извршив дел од мојата братска, пријателска должност, но тој ден навистина не можев да дојдам. Знаеше каква е ситуацијата, разбираше и секако не се лутеше – објасни Пејовиќ.

Да потсетиме, Аца Лукас откри дека на свадбата на Лазар поканил само тројца колеги од естрадата – Цеца Ражнатовиќ, Саша Матиќ и Пејовиќ. На прославата присуствувале Матиќ и Цеца, но Ражнатовиќ пристигнала нешто подоцна, бидејќи тој ден имала снимка од „Ѕвезда Гранда“, каде што е член на жирито.

– Се јавив само на три лица. Цеца ќе дојде, малку е доцна. А третиот е Ацо Пејовиќ, кој од оправдани причини беше спречен. А за другите ме боли увото – рекол тогаш Лукас.

Останати вести од Радио Милева