Радио Милева
им верува на картите

Ацо Пејовиќ ја откри причината за одложувањето на најавениот дует со Емина Јаховиќ (фото)

Ацо Пејовиќ ја откри причината за одложувањето на најавениот дует со Емина Јаховиќ (фото)

Пејачот Ацо Пејовиќ и пејачката Емина Јаховиќ веќе подолго време најавуваат дует. Се шпекулираше дека соработката никогаш нема да се случи, но сега пејачот откри за што се работи, па сега Пејовиќ ги кажа деталите зошто не се случила порано соработката со Емина.

– Да, долго време го најавувавме, сакав да се случи многу порано, но Емина има некои натални карти и верува во тоа. Тоа е нејзина песна, па ја оставив да одлучи. Го  снимавме спот 20 часа – рече тој, а потоа откри дали верува во наталните карти.

Не ме интересира баш, немам ништо против, но баш и не сум заинтересиран – изјавил пејачот.

Фото:Принтскрин/Тв Пинк/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева