Радио Милева
без влакна на јазикот

Аца Пејовиќ распали по „Ѕвездите на Гранд“: „Не го гледам тоа реално шоу, не сакам да гледам како ги понижуваат децата“

Аца Пејовиќ распали по „Ѕвездите на Гранд“: „Не го гледам тоа реално шоу, не сакам да гледам како ги понижуваат децата“

Неодамна започнаа снимањата на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а освен што ќе има нови правила, има и промени во жирито.

Имено, наместо Јелена Карлеуша во жирито ќе седне фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Нејзиното доаѓање сега го прокоментира и Ацо Пејовиќ кој долги години е од „Гранд“.

„Не го гледам таа програма, јас не сакам реалити, а за мене тоа е реално шоу. Со почит, но јас не сакам да го гледам понижувањето на тие деца, не можам да гледам такво нешто. Драго ми е што влезе Цеца, таа е срце, ако се гледа во таа улога, супер“, изјави Пејовиќ.

Инаку, Карлеуша истакна дека го напуштила музичкото шоу бидејќи сака да се посвети на својот нов албум.

фото: Курир.рс/инстаграм/звезде гранда

Останати вести од Радио Милева