Радио Милева
од премногу работа

Аца Лукас заврши во болница – еве како се чувствува

Аца Лукас заврши во болница – еве како се чувствува

Пејачот Аца Лукас вчера (20.01.2022) итно бил примен во болница.

Имено, како што пишува блиц.рс, пејачот е задржан во болница за да бидат направени испитувања.

Лукас се огласи по овие информации.

-Добро сум. Имав проблеми со стомакот. Ме задржаа неколку дена за да оздравам. Се е океј, изјави Аца за „Информер“.

Лукас се огласи и на својот „Инстаграм“ истакнувајќи дека многу работел и дека неговото тело му давало знак дека треба да одмори.

фото: Дамир Дервишагиќ/инстаграм

Останати вести од Радио Милева