Радио Милева
„ме нервираа приказните дека сум ја украл жената“

Аца Лукас првпат за Жељко Шашиќ и приказните дека му ја „украл“ сопругата Соња Вуксановиќ

Аца Лукас првпат за Жељко Шашиќ и приказните дека му ја „украл“ сопругата Соња Вуксановиќ
фото: ата имагес/ антонио ахел/ еспрессо/емилија јовановиќ/ инстаграм

Аца Лукас објави автобиографска книга „Ова сум јас“, што предизвика бурни реакции во јавноста. Тој во книгата призна дека бил во врска со Ксенија Пајчин и Данијела Враниќ, дека ја изневерил Соња со „кепец од Гранд“, ги опиша жестоките расправии од неговиот брак со неа и признал дека и таа го изневерила.

Пејачот откри и како започнал романса со Соња, која ја запознал додека била во брак со неговиот тогашен пријател и колега Жељко Шашиќ, а во книгата за прв пат зборувал за нивниот однос.

фото: инстаграм/аца лукас

Аца откри дека неговата тогашна сопруга Наташа и Соња имале бутик, но дека тогаш тој не и обрнувал внимание.

“Мојата тогашна сопруга Наташа и Соња на Жељко се сретнаа, тие станаа толку блиски што отворија заеднички бутик. Потоа беа како рогови во торба. Потоа Жељко ме замоли да ги изедначам недоразбирањата. „Види нека се смират”, ми рече.

“Во тоа време не размислував за Соња. Не ни забележав дека е убава. Ме нервираше приказната дека ја украдов сопругата на Жељко. Тие се разведоа во 2007 година, а јас се омажив за Соња во 2010 година. И јас ‘ се мажам што се вљубувам “, истакна Лукас.

фото: Инстаграм

Потсетуваме, Аца Лукас откри дека започнал романса со Соња во моментот кога бил во врска со пејачката Данијела Враниќ.

„Бев брутално пијан на забавата, а и Соња исто така. Но, знам дека по неколку минути се бакнувавме зад куќата како две напалени деца. Даниела се појави и помина ми рече: ‘Што, сакаш да е*еш нешто?’. Јас само ја погледна и “Продолжив да ја бакнувам Соња. Даниела отиде во собата. Јас не и се јавив.. Грд крај на врската со жена која не го заслужуваше тоа”, пишува во книгата.

“Се вратив во Белград со Соња, бев крваво заљубен. Се венчавме во црквата Свети Василије Острошки. После тоа, отидовме во еден ресторан со гостите. Сè беше како во бајка. А потоа Викторија, мила моја, се роди “, заклучува Лукас.

Останати вести од Радио Милева