Радио Милева
непријатни ситуации

Аца Лукас поминува низ пекол поради соседите: Откри што му прават секој ден (фото)

Аца Лукас поминува низ пекол поради соседите: Откри што му прават секој ден (фото)

Фолкерот Аца Лукас признава дека доживеал непријатни ситуации со поранешните девојки, кои прераснале во скандали. Еднаш, имено, толку ја налутил својата партнерка што таа му го уништила автомобилот пред кафеана во Црна Гора.

– Бев на море кога девојката со која бев во врска ми го уништи новото „ауди“! Ми напиша „пе*ерчино“ со тој спреј што се користи за новогодишните празници. Не знам како таа се сети на тие зборови, бидејќи јас сум се освен тоа! Тоа се случи по расправија – ја започнал приказната Лукас , не сакајќи да ја открие причината поради која тогашната девојка му се налутила.

– Исто така соседите секој ден ми ја гребат колата. Тоа е затоа што ја имам најскапата кола во соседството, па им паѓам во очи. Тоа е затоа што не живеам на Дедиње, туку во Вождовац. Но, полесно ми е да ми ја изгребат колата отколку да живеам во дел од градот каде што не ми е местото, каде што луѓето се лажат и глумат будали. Не сакам комшивката да биде пејачка која оди со приватен авион до тезга, па само патувањето ја чини повеќе отколку што заработува од настапот! Не знам зошто треба да го прават тоа? Никогаш не би направил такво нешто, бидејќи не живеам лажен живот, како што живеат многумина денес. Сè е јасно кај мене!

Лукас е сигурен дека неговите поранешни сопруги Светлана, Наташа и Соња никогаш не ги уништиле неговите автомобили.

– Би било глупаво да ми го запалат автомобилот, кога тоа е истиот автомобил што им го купив! – вели Аца, кој по три брака не размислува за сериозна врска:

– Во моментов, среќен сум што имам девојки за една, две, пет или 105 ноќевања. Можеби тоа се менува, и ќе се мажам по 16-ти пат, но сега ми се допаѓа вака. Понекогаш ми недостига да имам семејство, но не се прашувам кога ќе се заљубам, тоа едноставно се случува. Не бегам од брак или од сериозна врска. Сето тоа е убаво, но мора да биде спонтано. Не можам да се програмирам да го правам ова или она. Никоја досега не ми го привлече вниманието толку многу што ќе сакам да се оженам со неа! – изјавил Лукас за „Информер“.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Аца Лукас/Зоран Илиќ/Оливер Буниќ

Останати вести од Радио Милева