Радио Милева
Тој негира

Аца Лукас и Кија Коцкар се во тајна врска?

Аца Лукас и Кија Коцкар се во тајна врска?

Фолк пејачот Аца Лукас учествуваше на фестивалот „Песна за Евровизија“ со песната „Оскар“, а во неговиот тим беше и пејачката Кија Коцкар во својство на ПР менаџер на Лукас. Тие двајца не ја криеја својата блискост, а наводно меѓу нив има повеќе од пријателство.

-Аца и Кија во последно време се многу блиски, ги поврзуваше работата, двајцата соработуваат со Саша Мирковиќ и поминуваат многу време заедно. Имаа заеднички патувања, настапи, концерти, а доста се зближија на сите тие подготовки и проби – вели изворот за Ало.рс, кој истакнува дека во последно време наводно се забележани искри меѓу нив.

– Врската на сите им стана многу чудна на сите. Се забележува дека се многу блиски, имаат слична смисла за хумор, ставови и интереси. Кога ќе почнат да зборуваат за нешто, не можат да престанат и сите околу нив почнуваат да забележуваат дека нешто чудно се случува. На никого не му е јасно дали се само многу добри пријатели или меѓу нив со текот на времето се родиле емоции. За врската не сакаа да зборуваат ниту со најблиските пријатели, поради што многумина мислеа дека се во тајна врска – објаснил изворот за гореспоменатиот медиум кој открива како работат пејачите.

– Одлично се согласуваат, со оглед на тоа што поминуваат многу време заедно, чудно е што никогаш немале кавги или несогласувања. Тие се многу хармонични, а доколку одлучат да бидат заедно, би биле добар пар – заклучил тој.

Екипата на шоуто „Папарацо лов“ се увери дека каде има чад има оган, што ги долови блиските моменти на Лукас и Кија, кои имаа неколку блиски прегратки и бакнежи за време на фестивалот.

Аца Лукас еднаш негираше врска со Кија, за која не штедеше пофални зборови.

-Кија и јас не сме во врска, само бизнис. Никогаш немало приказна да оди во тој правец, ние сме колеги. Таа е добра пејачка, многу напредува и се дава. Како што е, таа е одлична – рече тогаш фолкерот.

фото:Папарацо Лов/Јутјуб

Останати вести од Радио Милева