Радио Милева
Зарем...?

Аца Лукас го даде одговорот на прашањето со колку жени спиел досега

Аца Лукас го даде одговорот на прашањето со колку жени спиел досега

Пејачот Аца Лукас зад себе има три брака, па вели дека не го бива во давање љубовни совети.
Фолкерот сега откри што отсекогаш го фасцинирало кај понежниот пол и што според него мора да има една совршена жена.

– Па, жени… Никогаш не го знаев тој одговор. Таа мора да биде убава, но паметна. Таа може да биде паметна, но мора да биде и убава. Само се шегувам. Секогаш има нешто што ве привлекува. Кога ме прашуваат со колку жени сум бил, секогаш велам: „Многу помалку отколку што можете да замислите!“. Можам да се преправам дека сум експерт за жени, но навистина не сум. Јас само ги почитувам и сакам жените. И ние мажите правиме сè што правиме, го правиме тоа за жените, го правиме тоа за жените да не сакаат, а ретко кој може да го признае тоа, но тоа е вистината. Каков би бил животот без жени?! Смешно – со насмевка призна музичарот.

Лукас ретко навлегува во подлабоката приказна за жените во јавноста, тврдејќи дека неговиот живот е музика што го претставува неговиот личен стил.

– Секогаш сум задоволен, никогаш не објавувам песна ако не сум задоволен. Сè додека мојот вкус и задоволство одговараат на публиката, ние ќе продолжиме да го правиме тоа што го правиме. Ја сакам музиката и секогаш прво го барам сопственото задоволство, затоа што најмногу ме прави она што го сакам – вели Аца Лукас и се обидува да спакува рецепт за успех:

– Луѓето доаѓаат на мој настап поради претходната забава, па оние кои веќе биле, сигурно ќе дојдат следниот пат и ќе привлечат нови луѓе – изјави Лукас за Телеграф.рс

фото:Инстаграм/Аца Лукас

Останати вести од Радио Милева