Радио Милева
фолкерот го „понижи“ рокерот

Аца Лукас брутално го навреди Бајага: „Ти си наркоманско го*но, но јас и покрај тоа ги обожавам твоите песни“ (ФОТО)

Аца Лукас брутално го навреди Бајага: „Ти си наркоманско го*но, но јас и покрај тоа ги обожавам твоите песни“ (ФОТО)

На српскиот избор за „Песна за евровизија 2022“ изби кавга, а потоа и скандал помеѓу Аца Лукас и Бајага. Имено, кога се сретнале пред почетокот на манифестацијата се поздравиле, но Бајага, му забележал дек во некоја емисја Лукас пеел негова песна, а при тоа гостин бил и еден познат политичар од актуелната власт, со која Бајага не се согласува бидејќи е опозиционо настроен.

„Ми го кажа тоа пред народ што е малку понижувачки… Да беше друг пат и да не бевме на такво шоу, ќе му плеснав една за да го ресетирам. Ќе завршеше  од другата страна на перницата, ќе му испаднеше онаа бојадисаната коса. Зашто беше толку безобразен ирасипан“ – рекол Лукас.

„Им реков на моите од тимот:Постои можност сега да го претепам какко мачка, бидејќи се обиде да ме понижи. Тогаш сфатив каков го*нар е тој, после 30 години. И сега јавно кажувам, тој е само обичен наркоман, иако рекол: „Како може Лукас да ми каже дека сум наркоман“? Па Лукас да ти каже дека си наркоман, затоа што и денес ти се фиксаш и си на хероин, а Аца Лукас цел живот шмркаше кокаин додека се дрогираше. Ти си на хероин и треба да одиш  да се лекуваш, а не да се однесуваш така. Ти си само едно обично ѓубре – рекол Аца во  емисијата „Контра шоу“ на Курир ТВ, но не застанал тука.

„Не сакам да го сретнам, бидејќи овој пат сигурно би го претепал и би завршил во затвор. Глупаво е да тепаш старец и да му падне евтината боја од главата. Бајага, ти си го*но, но јас и покрај тоа ги обожавам твоите песни“ – изјави Аца Лукас во емисијата „Контра шоу“ на телевизија Курир.

Фото: Принтскрин Курир ТВ/ненад Костиќ/Ана Паунковиќ

 

Останати вести од Радио Милева