Живот и Стил

7 модели на џемпери без кои е невозможно да ја замислиме зимата: Удобни и практични за комбинирање

7 модели на џемпери без кои е невозможно да ја замислиме зимата: Удобни и практични за комбинирање

Зимата е време кога сите се стремиме да ја обезбедиме потребната удобност, но и да не загрее. Овој зимски моден тренд се широки, опуштени џемпери.

Ви носиме седум модели на џемпери со кои можете да ја комплетирате вашата гардероба оваа зима.

1. Спортска варијанта

Плетен, топол џемпер во боја на јоргованот одлично оди со патики и фармерки.

2. Џемпер за елегантна комбинација

Дури и широкиот џемпер изгледа елегантно во комбинација со високи потпетици кога е кафеав во топла нијанса.

3. Џемпер- фустан

Долг џемпер може да се носи и како фустан со длабоки чизми.

4. Со сатенско здолниште

Црн, широк џемпер со сатенско здолниште и рамни црни чизми може да биде одличен избор за различни пригоди.

5. Во атрактивни бои

Тиркизниот џемпер одлично се комбинира со црна и кафена, а интересно ќе изгледа и со широки панталони на работ.

6. Џемпер со каиш

Подолгиот џемпер кој ќе го носите со поширок појас со тесни панталони одлично им стои на дамите кои имаат убава фигура.

7. Неизбежната ангора

Белиот, топол, надуен ангорски џемпер е парче облека кое никогаш не излегува од мода.

извор: попара.мк